Gönderen Konu: Windows 7 BOOTMGR Sorunu ve Çözümü!  (Okunma sayısı 361 defa)

CeeMoo

  • Yeni Üye
  • İleti: 0
  • Eğlence Mekanı
Windows 7 BOOTMGR Sorunu ve Çözümü!
« : 05 Nis 2013 20:30 »

Windows açılmıyorsa bootmgr eksik diyorsa Windows 7 kurulum dvd ile başlatın ve dil ve bölge seçeneğini seçin. Ve kurtarma konsolnunu açın.


Standart olarak bir kere onarma yapın ve sistem onarmayı bitirebilir ve sizden yeniden başlatma yapmanızı isteyebilir.  Veya onaramıyorda diyebilir. Sisteminizi yeniden başlatın ve sistem onarma yapamamışsa komut istemini açın ve şu dizeyi yazın:
c:\windows\system32\bcdboot c:\windows
ve onaylayın. sistemi yeniden başlatmadan önce bir kez daha hemen bu komuttan sonra onarma yapın. Ve sistemi yeniden başlattığınız da  sistemin açıldığını göreceksiniz.
Elbette bu komutlar:
bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd
da işe yarar fakat genelde macosx lion sistemini pc de deneyen kullanıcıların bozulan bootloader karmaşasının en etkin çözüm yöntemi olacaktır. Bu tip bootloader kurulan sabit disk bölümleri dahi bozulacak veya bootmgr eksik görünecektir.
"Bazen farklı bölümlemelerden ötürü dosya yolu yani c: D: sürücü harflerine dikkat edilmelidir."
"Windows 7 başlangıç onarımı yapamıyorsa botloader sistemi uçmuş demektir. Sizde yukarıdaki ilk dizeyle yerine kondurabilirsiniz."
"Windows 7 sistem kurtarma opsiyonu ancak bir kaç dos komutundan sonra kullanılabiliyor olması çok saçma. Ama yinede işlevselliğini küçümsememek gerekir."