Konu: Yat Tekne Taşıma  (Okunma sayısı 21 defa)

Erenbor

  • Tam Üye
  • İleti: 117
  • Türkiye Forum
Yat Tekne Taşıma
« : 07 Nis 2021 , 03:47 »Deniz trafiğinde en çok rast gelinen araçlardan biri de yatlardır. Aynı durum tekne taşıma hizmetlerini kullananların karşısına da çıkmaktadır. Yatlar sadece yaz aylarında değil diğer aylarda da aktif şekilde değerlendirilen araçlardır. Bu nedene bağlı olarak taşımacılık işlemlerinden sıklıkla talep gören araçlar arasında da sayılmalarında bir sakınca bulunmamaktadır.
Yatların bir yerden bir yere karayolu üzerinden taşınması için özel firmalardan destek alınması gerekmektedir. Yurtiçi tekne taşıma hizmetleri veren gelişmiş olan firmalar yat sahiplerine farklı artılar da sunmaktadır. Sayılacak olan özellikler sadece istek üzerine gerçekleştirilmektedir. Bu da ücret kontrolünü her daim müşterinin eline vermektedir. Dileyen yat sahipleri taşımanın yanı sıra teknelerinin bakımlarını da gerçekleştirebilmektedir. Bakım için de profesyonel bir ekip bulunduran firmalar olası aksiliklerin öncesinden belirlenmesinde fayda sağlamaktadır. Üstelik bakım sonrasında yat ve tekneler hakkında resmi raporlar da düzenlenmektedir.
Tekne Taşımacılığı
Tekne ve motoryat taşıma işlemlerinde bakım olsun ya da olmasın aynı şekilde hizmet sunumu yapılmaktadır. İlk olarak tekne ve yatların fiziki özellikleri kontrol edilmektedir. Kontrolden elde edilen sonuçlara göre ise taşıma işlemi esnasında hangi araçların kullanılmasının gerekli olacağına karar verilmektedir. Bazı durumlarda römorklu olan taşımacılık yöntemleri daha avantajlı hale gelebilmektedir. Sonrasında öncesinden belirlenen saat ve tarihte yükleme gerçekleştirilerek yine öncesinden belirlenmiş olan rotaya göre taşımacılık gerçekleştirilmektedir. Böylece aksama ihtimalleri minimuma indirgenebilmektedir.