Konu: Star Wars Oyunları Hakkında Yeni Detaylar  (Okunma sayısı 91 defa)

snrj

  • Tam Üye
  • İleti: 225
  • Hayat Kısa Eğlenmene Bak
Star Wars Oyunları Hakkında Yeni Detaylar
« : 25 Mar 2014 , 23:36 »Star Wars serisinin ve bu seriyle ilişkili oyun benzeri tüm materyallerin hakları geçtiğimiz yıl Disney ve LucasArts arasında yapılan dev anlaşmayla Disney’in eline geçmişti. Ardında önemli bir anlaşma da serinin haklarına sahip olan Disney ve Electronic Arts arasında düzenlendi. İki firma arasında düzenlenen bu anlaşma sonucunda yeni Star Wars oyunlarını geliştireceğini açıklayan Electronic Wars, oyun dünyasında da büyük şaşkınlık yarattı.

Stars Wars oyunlarının geleceği hakkında düzenlenen bu anlaşmanın ardından, Electronic Arts hemen bir duyuru yayınlayarak DICE stüdyoları tarafından yeni bir Star Wars Battlefront oyunlarının geliştirildiğini ve seriden birçok farklı oyunun da bunu takip edeceği açıklamıştı. Şimdiyse yapım aşamasında olan oyunlarla ilgili konuşan Electronic Arts firması CEO’su Andrew Wilson, serideki yeni oyunların içeriği hakkında yeni detaylar paylaştı.

Electronic Arts tarafından geliştirilecek yeni Star Wars oyunlarının serideki yeni filmlerin hikayesiyle aynı olmayacağını bir kez daha dile hetiren Andrew Wilson, Warner Bros’un Batman oyunlarında izlediğine benzer bir yol izleyeceklerini belirtti. Ünlü Batman serisinden uyarlanan Batman Arkham oyun serisi, oyun dünyasında büyük beğeni kazanmış ve oldukça sağlam bir hayran kitlesi oluşturmayı başarmıştı. Bu oyunların en büyük başarısının Batman dünyasının temel unsurlarını alarak bunun üzerine orijinal bir oyun deneyimi kurması olduğunu belirten Wilson, yeni Star Wars oyunlarında buna benzer bir yapı oluşturmak istediklerini açıkladı.