Konu: Tumblr Güvenliğini 2 Adımda Artırın  (Okunma sayısı 84 defa)

snrj

  • Tam Üye
  • İleti: 225
  • Hayat Kısa Eğlenmene Bak
Tumblr Güvenliğini 2 Adımda Artırın
« : 25 Mar 2014 , 14:38 »Dijital dünyada hack ve kimlik sahteciliği gibi suçların artması, sosyal ağları da daha sıkı güvenlik tedbirleri almaya zorluyor. Sosyal blog paylaşım servisi Tumblr, son dönemin popüler güvenlik önlemlerinden "Two-Factor Authentication" (İki Adımda Doğrulama) hizmetini önceki gün duyurdu. Peki, bu özellik ne işe yarıyor ve nasıl kullanacaksınız?

Tumblr servisine sadece kullanıcı adı ve parola ile giriş yapmak yerine, iki adımda doğrulama ile aynı zamanda cep telefonunuza giriş anında gönderilen bir doğrulama şifresini de girmeniz gerekecek. Böylelikle sizden başka hiçkimse, kayıtlı parola ve kullanıcı adınızı bilse dahi sizin hesabınıza giriş yapamayacak.

İki Adımda Doğrulamayı Etkinleştirin

Öncelikle Tumblr panonuza kullanıcı bilgilerinizle giriş yapıp, Ayarlar tuşuna tıklayın. Sağ bölümden "Hesap - Temel Bilgiler" seçeneğini tıklayın.

İki adımlı doğrulama kutucuğuna tıklayıp, seçeneği aktif hale getirin.

Burada size bulunduğunuz ülke, GSM numaranız ve mevcut parolanız sorulacak. Gerekli bilgileri doldurun.

Gönder tuşuna tıkladığınızda, telefonunuza bir mesaj ile ilk kodunuz gelecek. Bu kodu site üzerinden girip onayladığınızda, İki Adımlı Doğrulama özelliğini aktif hale getireceksiniz. Bundan sonra Tumblr'a giriş yaparken kullanıcı adı ve parolanızın yanı sıra, telefonunuza gönderilen doğrulama şifresini de girmeniz gerekecek.